Autor: Kateřina Zachová Myšlenky 28. 4. 2020

Case Study: Česká pošta rodičům

Přečtěte si case study od poradenské společnosti Idealisti, se kterými sdílíme nejen naše kanceláře na Vinohradech, ale také vášeň pro budování značek.

Problém: návrat z mateřské do práce není žádný med

Návrat z mateřské zpět do pracovního procesu nebývá žádný med – i když zaměstnavatel své zaměstnankyni nebo zaměstnanci místo podrží, jak je ostatně jeho povinností, vrací se často do jiné firmy než jakou opouštěl.

Tři nebo čtyři roky je v dnešní době celá věčnost – před pár lety ještě spousta lidí neměla ani profil na Facebooku a ve firemním prostředí může znamenat tento časový úsek například zavedení kompletně nového softwaru, který zaměstnankyně nebo zaměstnanec na mateřské dovolené nezná, ale ostatní se s ním už dávno sžili. Není ani nic překvapivého, když se kompletně promění i pracovní procesy a postupy, o pracovních týmech nemluvě.

Rada je jednoduchá

V dané situaci je jedna velmi jednoduchá rada: být připraven a nenechávat věci na poslední chvíli, zajímat se o podmínky ve firmě minimálně půl roku dopředu nebo v ideálním případě udržovat kontakt se svými kolegy pravidelně. Toto ovšem vyžaduje také vstřícné kroky od zaměstnavatele.

Řešení:  komunikační bod

Protože se Česká pošta dlouhodobě věnuje tématu rovných příležitostí a jedním z jejích programů je právě podpora snadného návratu maminek a tatínků z mateřské zpět do pracovního procesu, hledala způsob, jak s rodiči jednoduše udržovat kontakt, i když jsou právě dlouhodobě doma se svým potomkem.

Společnost Idealisti proto navrhla a vytvořila specializovanou sociální síť, web ceskapostarodicum.cz, který je styčným bodem mezi rodiči a poštou. Na portálu je prostor pro diskuzi a výměnu názorů mezi uživateli a zaměstnavatelem. Uživatelky a uživatelé mají také možnost podělit se o své zážitky z mateřské a rodičovské dovolené. Portál je samozřejmě i zdrojem čerstvých informací o dění ve firmě.

Velmi důležitou součástí webu jsou e-learningové kurzy, které nabízí možnost vzdělávat se během doby, kdy jste ještě doma. Kurzy se týkají různých témat jako je obecná komunikace, time management, obchodní dovednosti nebo práce se speciálním softwarem. Pro rodiče je tato forma výuky výhodná, protože se k informacím dostanou z pohodlí svého domova a kdykoliv, třeba když miminko usne na pár hodin po obědě.

Stránka ceskapostarodicum.cz aktivně posloužila také při organizaci tzv. Kulatých stolů, v jejichž průběhu byli rodiče informováni o možnostech, které na mateřské dovolené mají.

Idealisti tuto sociální síť navrhli a vytvořili na platformě BuddyPress a zároveň ji pomáhají plnit obsahem a spravovat. 

NEJLEPŠÍ ČLÁNKY DO E-MAILU

Je to jednoduché, zaregistrujte se a dostávejte výběr těch nejlepších článků každý měsíc do svého emailu.

Chci newsletter

Děkujeme

Vaše zpráva byla odeslána.

Pojďme se potkat

Napište nám nebo rovnou zavolejte.

* Pro úspěšné odeslání formuláře je potřeba vyplnit všechna pole označená hvězdičkou.