Co pečeme > Strategie

Strategie značkové komunikace

Co to je?

Jedná se o strategický dokument, jehož cílem je nastavit komunikaci zaměstnavatele tak, aby cíleně ovlivňovala vnímání značky předem definovaným způsobem, tj. aby vedla k tomu, že si kandidáti o firmě myslí, že k ní cítí to, co si firma na základě své značkové strategie přeje.

Co vám to přinese?

Jako zaměstnavatel budete pro určitý, pro vaši značku správný, typ kandidátů srozumitelní a atraktivní. Dokážete lidem lépe představit, co jste zač, jaké je vaše poslání, v co věříte a o co jako společnost usilujete, jak vypadá vaše firemní kultura, jací lidé u vás pracují a jaké jsou hlavní důvody, pro které si má kandidát za zaměstnavatele vybrat právě vás. Vy i vaši partneři, kteří se na realizaci vaší komunikace podílejí, budete vědět, co má a co nemá být obsahem, jakou má mít vaše komunikace formu, které komunikační prostředky a kanály je žádoucí využívat.

Jak to pečeme?

V případě existence BrandBooku vaší značky zaměstnavatele přecházíme rovnou k tvorbě komunikační strategie.

V případě, že BrandBook neexistuje, potřebujeme nejprve popsat vaši značku a to, jak má být na základě komunikace kandidáty vnímána.

Pro tento účel nejprve představíme projekt tvorby komunikační strategie formou interní kampaně vašim zaměstnancům, vytvoříme projektový tým a s ním formou jednodenního workshopu identifikujeme vnímané hlavní atributy vaší značky zaměstnavatele. Následně prostřednictvím několika strukturovaných rozhovorů a dotazníkového šetření mezi vašimi zaměstnanci získáme informace k ucelenému popisu vaší značky. Metodou tzv. „značkového žebříku“ popíšeme asociace, které má komunikace vyvolávat. 

Následně vytvoříme komunikační strategii vaší značkové komunikace.

Jak vypadá výsledek?

Vytvoříme strategický dokument, který je kombinací psaného textu a infografiky. Strategii s vámi před finalizací prodiskutujeme, provedeme případné korekce a nakonec vytvoříme výsledný dokument, který vám předáme v elektronické i tištěné podobě.

<<< zpět na produkty

Garant produktu

stáhněte si PDF


Máte dotaz, chcete znát náš názor nebo nás chcete jen pozdravit? Napište nám:

Rychlý kontakt:
+420 734 158 585
+420 602 271 011
info@brandbakers.cz